ul. Tarnowska 2, 00-965 Warszawa 505-584-458 kontakt@norbu.pl

Beyerdynamic DT1350 - zmodernizowany T50P?

W zeszłym roku, gdy Beyerdynamic poszedł wszystkie Tesla na nas był zalany niesamowite słuchawki, takie jak T1, T5P, a teraz pchają, że jeszcze dalej z T70 i T70P niedawno ogłoszone. Jednak jedynym obszarem, który nie trafił do celu było wydanie przenośne słuchawki z Tesla napędzany T50P.

T50P ma tonę mieszane opinie na forach słuchawkowych na całym świecie i rzeczywiście z pierwszej ręki doświadczenia były pewne fizyczne budowy wyzwań do pokonania z zaciskania głowy jest tad luźne i sztywny skórzane ucho pad, który doprowadził do problemów z izolacją i pośrednio z ilością basów.

Powiedziawszy to, T50P ma wiele plusów z doskonałym przetwornikiem Tesla dającym wspaniałe wysokie tony i był jednym z moich ulubionych zestawów słuchawek z przyjemnym ciepłym tonem. Miałem również wyjątkową przyjemność korzystać ze wspaniałego serwisu Beyera z Singapuru, który bardzo uprzejmie przerobił mocowanie na moim T50p, aby zapewnić lepszą izolację.

Z DT1350 naprawdę wygląda na to, że cały problem z zaciskaniem i izolacją został wzięty pod uwagę i jest to ich najśmielsze stwierdzenie, jak dotąd, że biorą na siebie czcigodny Sennheiser HD25-1 II w swojej własnej grze. Beyer przybił swoje kolory do masztu tym jednym.

DT1350 nie jest tani, jest o 100 dolarów wyższy niż HD25-1 II, ale moim zdaniem ma klasyczne wykończenie niż HD25 - 1 II i wygląda na to, że zostały użyte nieco droższe materiały. HD25 jest już od dawna w ruchu, więc spodziewałbym się, że każdy nowy konkurent na rynku będzie musiał podnieść poprzeczkę, jeśli jest zbyt konkurencyjny.

Beyer DT1350

Beyer wybrał ramkę z podwójną regulacją opaski na głowę preferowaną przez HD25 i naprawdę działa ona bardzo dobrze, nie dodając niepotrzebnego nacisku na głowę. Z pewnością jest to looker i dla tych, którzy testowali go ze mną zauważyli, że dopasowanie było doskonałe, a izolacja, choć pasywna, była znacznie poprawiona w T50P. Wzmocniono również połączenie opaski na głowę z miseczkami i tak jak w T50P można położyć te płaskie, co jest świetne dla tych, którzy chcą chodzić z nimi wokół szyi i oczywiście ładnie się pakują również z spłaszczonymi miseczkami.

Uderzająca czerń na srebrnym wzornictwie

Żałuję, że nie zostały one z całej aluminiowej szczotkowanej metalowej afektacji, jak w T50P, ale oczywiście może to być mylące, więc zamiast tego mamy mieszankę czerni na wyściółce taśmy i gumowej obudowy przewodów i kubków. Nadal jest to dość uderzające, ale ja jestem typem faceta monotonnego i lubię, gdy moja koordynacja kolorów jest minimalistyczna, szczerze mówiąc. Nie jest to jednak rozwiązanie kompromisowe i myślę, że niektórym spodoba się nowy, bardziej uderzający design.

Ostatnią kluczową zmianą w DT1350 jest okablowanie. Jest ono teraz jednostronne, w przeciwieństwie do podwójnego wejścia, a to o wiele lepiej wpływa na komfort i użyteczność. Jest to również bezpośredni krzyk do DJ-a i społeczności monitorującej, która często głosuje za instalacją jednostronnego wejścia kablowego, aby ułatwić poruszanie się.

Czy to oznacza, że T50P szaleje za debatą? Jeśli chodzi o budowę fizyczną, powiedziałbym, że w 100% tak. Dopasowanie jest doskonałe i nic nie wskazuje na to, że to spadnie mi z głowy. Kilka skoków pogo nawet to potwierdziło! Wyższe, sztywniejsze wkładki uszne zostały zastąpione bardziej miękkimi, płaskimi wkładkami o podobnym rozmiarze, które lepiej dopasowują się do konturów ucha i w rezultacie izolacja uległa poprawie.

Dźwięk

Jeśli chodzi o dźwięk, to nie jestem pewien, czy odpowiedział on na odpowiednie pytania, ale raczej przeniósł debatę na zupełnie inne miejsce. Krótko mówiąc, brzmi to po prostu inaczej niż T50p. Nie gorzej, nie lepiej - ale inaczej.

Cytując Beyera na ten temat:

Od strony technicznej sterownik słuchawek DT 1350 został przeprojektowany dla wyższego maksymalnego poziomu dźwięku (129 dB). Dźwięk został specjalnie wyregulowany do użytku profesjonalnego; dźwięk naturalny i zrównoważony, podczas gdy T 50 p ma niewielkie wzmocnienie w zakresie tonów niskich i wysokich.

Tak więc tak, to się potwierdza, nie mówimy tu o tych samych przetwornikach. Wygląda na to, że Beyer starał się uzyskać bardziej płynne brzmienie w całym spektrum. Teraz dla mnie nie jestem pewien, czy T50P ma wzmocnienie w dziale basu, na pewno góra była boska. Fakt, że może być napędzany mocniej, jest plusem i podejrzewa się, że jest to znowu celowa sztuczka, aby rozbić słuchawki na hałaśliwych klubowych arenach, gdzie DJ musi podkręcić ten dial up a touch.

Mieliśmy okazję przetestować to urządzenie w Inner Fidelity dla FC i chłopak zrobił to, rzucając kilka naprawdę ciekawych wyników na papier. Ogólne podsumowanie było wyrazem podziwu dla reakcji na fale kwadratowe (prawie doskonale dang i lepiej niż T1) i znacznie poprawione neutralne FR nad T50P. To na pewno na papierze wskazuje, że DT1350 powinien mieć dobrą odpowiedź transjentową, co oznacza, że słuchawki brzmią "szybko" (mogą szybciej reagować na zmiany częstotliwości i amplitudy dźwięku) i dokładniej - co, jak podejrzewam, chcieli zapewnić swojej docelowej publiczności.

Zgadzam się, że dźwięk jest bardziej neutralny, szybki i zachowuje wiele z tych wspaniałych detali Tesli. Nie ma tu żadnego sybilansu i wszystko brzmi znacznie bardziej mięsisto od dołu do góry niż w T50P - można by powiedzieć, że jest to znacznie bardziej agresywna sygnatura dźwiękowa niż w przypadku cichszego T50P i mniej wysysająca na środku (mniej, ale z lekkim wyjątkiem, jak to później wyjaśniono).

Bas nadal jest nieco anemiczny i nie spodziewam się, że będzie to mini ATH-M50, ale jest bardziej znaczący niż poprzednio i nie znajduję się w sytuacji, kiedy ściskam kubki ręcznie, żeby sprawdzić, czy mógłbym mieć więcej basu, co jest dobrym znakiem. Jest on rozbudowany i dobrze zdefiniowany, choć nie ma w nim głębszego slamu. Zasięg jest jednak satysfakcjonujący i bardziej zauważalny niż w starych T50P. Podkładki i zaciski na pewno pomagają w tym względzie. Wykres FR z płaską linią od lewej do prawej i stopniowym nachyleniem w dół wygrał w głosowaniu dla tych wrażliwych na wysokie tony uszu kupujących publicznie i w moim własnym czasie z nimi z pewnością uważam, że odpowiedź jest łatwa dla ucha.

W porównaniu z takimi jak ESW9, choć nie uważam ich za muzyczne, w rzeczywistości brzmią bardzo sucho, mniej płynnie, choć w żadnym sensie nie są jasne. Jest to bardzo zrównoważona słuchawka w sumie, ale wykrywam, że w górnej połowie jest trochę do bani, ale nie tak problematyczna, jak T50P, który został oskarżony o pewne rozłączenie. Inni wściekli się, że to ogromna dziura, ale ja w to w ogóle nie wierzę. Dla przeciętnego słuchacza nie powinno to tak naprawdę rozpraszać uwagi. Dla mnie suchy smak słuchowy jest istotną wadą, ponieważ wolę nieco bardziej organiczny i płynny dźwięk.

Wniosek

Chociaż nie jest to idealna dziesiątka, DT1350 ma wiele problemów z poprzednią jakością fizyczną i dźwiękową T50P, szczególnie w zakresie zaciskania, podkładek i gładszego FR. Jest on bardziej agresywny i naprzód i nadal zachowuje większą niż przeciętna scenę dźwiękową T50P. Suche SQ może jednak czasami brzmieć nieco nienaturalnie, a w górnej połowie tonu pojawia się odrobina zasysania, która nadaje niektórym obszarom ciemny ton. Wysokie tony nie są szczytowe i bardzo płynnie przechodzą w wysokie tony, które będą pasowały do tych z wrażliwymi uszami. Rozszerzone grać bez zmęczenia jest jednak zdecydowana możliwość i ogólnie uważam, że są one przyjemne, choć nie idealny zestaw słuchawek.