ul. Tarnowska 2, 00-965 Warszawa 505-584-458 kontakt@norbu.pl

Hi-end? Tak, ale w odpowiednich warunkach

Hi-end to określenie, które odnosi się do drogiego i wykonanego z doskonałych materiałów sprzętu, w którym ważne będą i wykonanie, i cena i parametry.

Prestiżowy sprzęt audio Obecnie można powiedzieć, że sprzęt audiofilski jest nieco przereklamowany i przewartościowany, ale mimo tego popularność luksusowych kolumn nie maleje. Najlepsi producenci, jeśli chodzi o sprzęt hi-end mają na swoim koncie wiele doskonałych propozycji. Są w stanie zaproponować wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym miłośnicy wspaniałego dźwięku otrzymają doskonałe rozwiązania. Nie ma wątpliwości, że nabywcy takich marek jak: Bang&Olufsen, Steinway Lyngdorf, Bowers&Wilkins, Denon, Paradigm, czy KEF będą patrzeć na coś więcej niż dźwięk. Okazuje się, że poza parametrami bardzo często ważnym elementem dla takich osób będą również osiągi jakie związane są z wyglądem tych elementów. Sprzęt hi-end bez wątpienia budzi duże emocje swoim wyglądem, formą czy marką. Kolumny takie jak Gradient Helsinki, Dali, wzmacniacze Nagra, Jeff Rowland, odtwarzacz Lumin - mają swój niepowtarzalny, wyjątkowy styl i wartość. Hi-end to również coraz częściej nowoczesność a na rynku technologicznym coraz częściej zwraca się także uwagę na sterowanie takim sprzętem przy pomocy tabletów czy smartfonów.

Winyle znów w modzie Producenci muszą obecnie dbać o takie rozwiązania. Klienci przestawiają się na pliki elektroniczne z tradycyjnych płyt i wydaje się, że takie rozwiązania będą obecnie dla nich najkorzystniejsze. Dlatego właśnie rynek musi iść w tym kierunku a bezstratne założenia z formatu FLAC sprawią, że otrzyma się dzięki temu dźwięk praktycznie idealny z pierwowzorem, co dla wielu osób będzie także bardzo ważne. Nie trzeba już w tym momencie jeździć do sklepu i kupować płyt. Wszystkie pliki muzyczne będzie można wygodnie kupować przez internet. Współcześnie sygnalizowany trend jest taki, że coraz więcej sprzedawców decyduje się również na rozwiązania związane z słuchawkami outdoorowymi, które wychodzą ze ścian. Takie rozwiązanie będzie związane między innymi ze sprzętem Beyerdynamic Custom One Pro i Sennheiser Momentum. Od jakiegoś czasu można także zauważyć, że powoli wraca się do płyt winylowych, które na nowo stają się popularne. Dlatego u niektórych sprzedawców będzie obecnie rosła popularność nowoczesnych odtwarzaczy, które są w stanie poradzić sobie właśnie z takimi płytami. W Trójmieście otrzymamy sprzęt firmy Avid, która w ofercie ma odtwarzacze, które kosztować mogą nawet kilkaset tysięcy złotych. Ale jedno jest dla sprzedawców obecnie oczywiste. Każdy miłośnik dobrego dźwięku nim zdecyduje się na kupno sprzętu hi-end będzie chciał go wcześniej zobaczyć.