ul. Tarnowska 2, 00-965 Warszawa 505-584-458 kontakt@norbu.pl

Nasze nagrody Bang For Buck na rok 2020

Nadszedł czas na nasze nagrody Bang For Buck 2020, funkcję, którą rozpoczęliśmy w 2018 roku i kontynuowaliśmy w 2019 roku, aby rozpoznać to, co naszym zdaniem jest dużą wartością za cenę.

Oczywiście, "Bang For Buck" nie musi oznaczać taniego, choć z pewnością cena odgrywa rolę w tym, co uważamy za wyróżniające się picki w tym roku.

Przede wszystkim zwracamy uwagę na aspekt wyjątkowej wartości i to, jak dobrze wypada w stosunku do swojej ceny, zestawu funkcji i konkurencji wokół niego.

Jeśli brzmi to nieco subiektywnie, to tak jest. Wyniki odgrywają pewną rolę, ale nie są ostatecznym wyznacznikiem. Jeśli wolisz czysty wybór wyników, mamy nagrody Top Gear 27 grudnia 2020 roku i przechodzą one przez uświęcony czasem proces wyboru najwyższego wyniku.

Nasze nagrody są podzielone na 2 strony, z których pierwsza skupia się głównie na urządzeniach przenośnych, a druga na stacjonarnych i naszym osobistym wyborze Redaktora i Recenzenta na rok 2020.

Jak zawsze, weźmiemy pod uwagę tylko produkty, które zostały przez nas w pełni zrecenzowane w danym roku kalendarzowym. Co zatem trafiło w dziesiątkę i dało naszym audiofilskim portfelom najbardziej przyjaznego kuksańca w 2020 roku? Przekonajmy się.

Najlepsza cena słuchawek 2020

1Audeze LCD-1Wyobrażam sobie, jak atrakcyjny byłby to referencyjny odsłuch. Nie jest to martwa neutralność, nigdy nie mylcie tych pojęć jako tożsame. LCD-1 zapraszają raczej do wsłuchania się w szerszy obraz, a nie drażnią dominującym cukierkowym basem, wyciszonym wokalem, czy lukrowaną górą na wierzchu. Tym razem jest to cały tort i za 399 dolarów smakuje całkiem nieźle.8.7Score$399Audeze

Audeze LCD-1 zmierza w relatywnie innym i bardziej przenośnym kierunku niż się spodziewałem. Zdecydowanie wygląda jak słuchawki Audeze, ale nie jest tak bombastyczny czy rzucający się w oczy jak SINE DX. To doświadczenie jest bardziej zrelaksowane, ale też bardziej spójne i lepiej zbalansowane w swojej prezentacji.

LCD-1 posiada pewne ważne cechy brzmienia domowego Audeze, z pewnym oddaniem wysokiej jakości niższego środka, którego zawsze szukam od razu w każdym produkcie Audeze.

Mogę sobie wyobrazić jak LCD-1 może być świetnym, atrakcyjnym, referencyjnym doświadczeniem odsłuchowym. Nie jest to martwa neutralność, nigdy nie mylcie tych pojęć jako tożsame.

LCD-1 zaprasza raczej do wsłuchania się w szerszy obraz, a nie drażni dominującym cukierkiem basu, tremą wokali, czy lukrowaną górą na wierzchu. Tym razem jest to całe ciasto i za 399 dolarów smakuje wyśmienicie.

Strona internetowa Audeze

Bang For Buck Universal IEM 2020

1Shuoer TapeTen IEM ma uzależniającą barwę dźwięku i szczerze mówiąc, chciałbym, żeby więcej IEM-ów wychodziło w ten sposób. Uwielbiam to, jak dynamiczny i realistyczny jest ten IEM. Ta bezwysiłkowa i płynna tekstura jedwabiu jest mniam mniam i jeszcze trochę.8.4Score$129Linsoul

Shuoer Tape ma uzależniającą barwę dźwięku i szczerze mówiąc, chcielibyśmy, aby więcej IEM-ów wychodziło w ten sposób. Uwielbiamy to, jak dynamiczne i realistyczne wrażenie sprawia Tape. Ta bezwysiłkowa i płynna tekstura jedwabiu jest mniam mniam i jeszcze trochę.

Ogólna gładkość brzmienia jest naszym ulubionym czynnikiem w Shuoer Tape, zdecydowanie. Maślana gładkość to najlepszy sposób, w jaki możemy to ująć. I słyszeć to w IEM za 129$ to po prostu absurd, aż miło pomyśleć. Mamy nadzieję, że ten typ konstrukcji przejmie rynek i zobaczymy zalew niesamowitych projektów podobnych do tego od innych.

Shuoer wyrzucił ten model z parku, nad autostradą i do oceanu kilkaset mil dalej. Gwiezdne IEM, oferujące jeden z najlepszych stosunków 'ceny do wydajności' w audiofilskim świecie, z jakim się zetknęliśmy.

Strona Linsoul

Bang For Buck Custom IEM 2020

1Craft Ears Craft 4Craft 4 to pięknie wykonany, niestandardowy monitor o luźnej sygnaturze dźwiękowej w kształcie litery V. Oferuje wyrafinowane i wolne od sybilantów brzmienie wokalu, wyraźną perkusję i przyzwoity poziom kontroli nad niskimi tonami. Są dostrojone tak, że można się nimi cieszyć bez gwałtownego zmęczenia, choć niewielki upgrade kabla wprowadzi znacznie lepszy poziom dynamiki w stosunku do wersji fabrycznej.8.8ScoreOd €550Craft Ears

Byłem pod wrażeniem osiągów Craft 4. Nie lubię mówić "za tę cenę" ze względu na niezamierzone uprzedzenia, ale w tym przypadku mogę zrobić wyjątek, ponieważ wiele konkurencyjnych 4-driverów CIEM do Crafta 4 jest w rzeczywistości nieco droższych.

To pięknie wykonany, niestandardowy monitor o luźnej sygnaturze dźwiękowej w kształcie litery V. Oferuje wyrafinowane i wolne od sybilantów oddanie wokalu, artykulację perkusji i przyzwoity poziom kontroli na niskich tonach. Jest on dostrojony tak, że można się nim cieszyć bez gwałtownego zmęczenia, chociaż niewielki upgrade kabla wprowadzi znacznie lepszy poziom dynamiki w stosunku do wersji fabrycznej.

Craft 4 konkuruje bardzo dobrze za mniejsze pieniądze i jak na świeżo powstałą firmę audio, Craft Ears mają znakomity start.

Strona Craft Ears

Bang for Buck Wireless Headphones 2020

1Hifiman DevaHifiman Deva powinny być popularnym wyborem w tym punkcie cenowym zarówno dla audiofilów, jak i miłośników bezprzewodowego audio. Ma wiele zalet poza przystępną ceną.8.6Score$299Hifiman

Nie widzę powodu, dla którego Deva miałaby nie być popularnym wyborem w tym pułapie cenowym zarówno dla audiofilów, jak i miłośników bezprzewodowego audio.

Poza przystępną ceną, Deva ma wiele zalet. Wygląda dobrze, naprawdę dobrze, i jest wygodny dla głowy. Nawet jeśli wybór materiału jest bardziej mirażem niż wysokiej jakości substancją, nie widzę nikogo, kto czułby się rozczarowany tym urządzeniem w dłoni. Chętnie zobaczyłbym high-endową wersję Devy w wersji skórzanej i metalowej.

Bezprzewodowy dźwięk jest raczej dla miłośników średnicy, wokali i tych, którzy lubią trochę separacji i mocniejszy low-end. Wyjście analogowe będzie miało lepszy zakres dynamiki w porównaniu do bezprzewodowego, ale zrezygnujemy z elastyczności BT. Te słuchawki będą również błyszczeć z dobrym wzmacniaczem lampowym.

Ogólnie rzecz biorąc, duża okazja w dzisiejszych czasach z mnóstwem funkcji i przyjemnym, lekko środkowym, planarnym dźwiękiem.

Strona Hifimana

System bezprzewodowy Bang For Buck 2020

1Lypertek TEVIOk, rozumiem dlaczego to może być wybór dla audiofila. Zakres dynamiki jest przyzwoity, a strojenie jest bardzo zrównoważone z doskonałym poziomem separacji instrumentów. Średnie tony brzmią w TEVI jak żywe i jest wystarczająco dużo PRaT, aby uczynić z nich bardzo dobre, uniwersalne TWS dla niemal każdego gatunku.7.2Score£99.00LypertekHifiheadphones UK

Rozumiem, dlaczego Lypertek TEVI może być audiofilskim wyborem typu Bang For Buck. Zakres dynamiki jest przyzwoity, a strojenie jest bardzo zrównoważone z doskonałym poziomem separacji instrumentów. Średnie tony brzmią na TEVI jak żywe, z wystarczającą ilością PRaT, aby uczynić je bardzo dobrymi, uniwersalnymi TWS dla niemal każdego gatunku.

Czy widzicie? Potrzeba tylko odrobiny rozsądnego doświadczenia w strojeniu, aby przekształcić te małe bezprzewodowe cudeńka w coś, co audiofil mógłby wybrać i używać. Heck, cieszyć się byłoby bardziej odpowiednim określeniem. Początkowo obawiałem się, biorąc pod uwagę fizyczne podobieństwo do MPOW M5, że TEVI będzie taki sam. Ale myliłem się.

Ogólnie rzecz biorąc, TEVI jest łatwą rekomendacją dla TWS w 2020 roku, nawet dla audiofilskich gustów.

Strona Lypertek

Najlepszy bezprzewodowy streamer 2020

1FiiO BTR5Strojenie dobrze radzi sobie z ukrywaniem wad Bluetooth, szczególnie w zakresie faktury basu, utrzymując go zwinnym i żywym. Jeśli szukasz unowocześnienia odbiornika Bluetooth, wydajność BTR5 sprawi, że będzie to bezpieczna inwestycja.8.1Score$119.99FiiO

FiiO BTR5 jest najlepszym przenośnym odbiornikiem Bluetooth, jaki do tej pory wypróbowałem, oferuje on całkiem sporo wszystkiego, co wyobrażałem sobie w przenośnym urządzeniu strumieniowym Bluetooth z 2020 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma konkurencji oferującej tak kompletny pakiet łączący wspaniałą estetykę, funkcjonalność, łączność, a także przyzwoite osiągi dźwiękowe porównywalne z DAP-ami klasy podstawowej-średniej.

Strojenie również dobrze radzi sobie z ukrywaniem wad Bluetooth, szczególnie w zakresie faktury basu, utrzymując go zwinnym i żywym. Jeśli szukasz uaktualnienia odbiornika Bluetooth, wydajność BTR5 sprawi, że będzie to bezpieczny wybór.

Strona FiiO

Bang For Buck DAP 2020

1HiBy R2To jest o wiele bardziej ekscytujące i wyjątkowe w porównaniu do tworzenia kolejnego urządzenia z Androidem. Jest stylowy, kompaktowy, zrównoważony w dźwięku i wydajności, i nie szkodzi żadnym fiskalnym nerkom. Chciałbym mieć taki DAP jeszcze w szkole średniej, więc kciuki w górę dla HiBy, to będzie teraz mój podstawowy DAP rekomendowany każdemu, kto o to zapyta.8.5Score$99.99HiBY

To jest ekscytujący rok dla DAP-ów klasy podstawowej, a HiBy R2 wykonał świetną robotę, aby zatrzeć granicę między DAP-ami klasy podstawowej i średniej. Jego cechy przypominają nam czasy, kiedy rządziły urządzenia SoC, a gracze Cowon/Creative byli wszędzie.

Teraz, te maszyny SoC z niesamowitym czasem odtwarzania powracają oferując superszybkie WiFi dla streamingu i high-endowe kodeki Bluetooth, nie zapominając o możliwości MSEB dla lepszej synergii w parach.

Jest to o wiele bardziej ekscytujące i unikalne w porównaniu do tworzenia kolejnej maszyny z Androidem. Jest stylowy, kompaktowy, zrównoważony w dźwięku i wydajności, i nie szkodzi żadnej fiskalnej nerce. Chcielibyśmy mieć taki DAP z powrotem w szkole średniej, więc kciuki w górę do HiBy, to będzie teraz nasz podstawowy DAP rekomendacji do każdego, kto pyta.

Strona HiBy

Bang For Buck Portable Amp/DAC 2020

1xDuoo XD05 PlusPrzy mocy 1000mW, XD05 Plus jest potężnym produktem, który moim zdaniem jest wspaniałym rozwiązaniem typu "wszystko w jednym". Świetnie łączy się z urządzeniami budżetowymi, średnimi i stanowi doskonały krok w kierunku niższego poziomu audiofilskich słuchawek TOTL.8.6Score$259.90Xduoo

xDuoo XD05 Plus to absolutna bestia. Jest zbudowany jak czołg i ma mnóstwo opcji do wyboru dzięki interfejsowi przełącznika i doskonałemu doświadczeniu z pokrętłem głośności. Wiem, że to brzmi głupio, ale będziesz zadowolony, jeśli sięgniesz do kieszeni i wypróbujesz go, tylko po to, aby odkryć, że nie jest łatwo go nagle podkręcić. Jakiś tam opór jest niezbędny.

Poza tym można kręcić opampami i poprawiać i tak już dobry dźwięk. Przy mocy 1000mW, XD05 Plus jest potężnym produktem, który moim zdaniem jest wspaniałym rozwiązaniem typu "wszystko w jednym". Świetnie łączy się z urządzeniami budżetowymi, średnimi i stanowi doskonały krok w kierunku niższego poziomu audiofilskich słuchawek TOTL.

Wspaniała robota, xDuoo. Jest to świetny DAC i nie widzę prawie nic, co można by poprawić, oczywiście biorąc pod uwagę cenę.

Strona internetowa xDuoo

Najlepszy przenośny DAC 2020

1EarMen Donald DACThe EarMen Donald DAC jest jednym z lepszych budżetowych DAC'ów. Od czasu do czasu lubię czystość i mogę śmiało powiedzieć, że ten DAC jest czymś, co spodoba się purystom. Można go również dopasować do siebie dość szokująco dobrze.7.8Punktacja $99EarMen

EarMen Donald DAC to jeden z lepszych budżetowych przetworników cyfrowo-analogowych. Ten DAC to coś, co spodoba się purystom. Można go też dość szokująco dobrze ustawić.

DAC naprawdę zmienia brzmienie słuchawek w zależności od tego, z jakim wzmacniaczem współpracujemy. Współpracuje z bardzo klinicznie brzmiącymi wzmacniaczami, bardzo ciepłymi, a także takimi, które są gdzieś pośrodku, jak wzmacniacz Monolith THX.

W zasadzie Donald jest trochę jak kameleon jeśli chodzi o dopasowanie do wzmacniacza, więc jeśli nie szukacie naprawdę ciepłego brzmienia, to jest to świetna opcja w klasie budżetowej.

Strona internetowa Earmen

Kabel audio Bang For Buck 2020

1PW Audio No 10Bardzo lubię ten kabel. Jest wyśmienicie gładki, z przyjemnym dociążeniem niskich tonów, które dodają znakomitej mocy i ciała instrumentom. Wokale mają mnóstwo faktury i lekko płynną jakość z ładnym zrównoważeniem wysokich tonów. Je¶li lubicie przewody, które wypełniaj± zakres dynamiki i potrzebujecie dużo ciała, No 10 jest naprawdę bardzo dobrym wyborem.8.5ScoreSG$259Music SanctuaryPW Audio

Bardzo lubimy ten kabel. Jest wyśmienicie gładki, z przyjemnym dociążeniem niskich tonów, które dodają znakomitej mocy i ciała do instrumentów.

Wokale mają mnóstwo faktury i lekko płynną jakość z ładnym zrównoważeniem wysokich tonów. Jeśli lubicie przewód, który wypełnia zakres dynamiki i potrzebujecie dużo ciała, No 10 jest naprawdę bardzo dobrym wyborem.

Satin Audio Medusa był moją rekomendacją "bang for buck" na rok 2019. No 10 jest łatwo moim wyborem na 2020 rok, obok niego jako fantastyczny wykonawca i unikalnie inny. Jeśli będziecie mieli okazję, to warto posłuchać. No 10 to trochę okazja za znakomicie grający przewód 24AWG.