ul. Tarnowska 2, 00-965 Warszawa 505-584-458 kontakt@norbu.pl

Modele AD900X i A700X firmy Audio Technica

Czy są one tak samo znaczące na dzisiejszym rynku jak kiedyś? Czy brzmią dobrze dla pieniędzy?

Najpierw pozwólcie mi porozmawiać o niektórych moich preferencjach w podpisach dźwiękowych, abyście mogli dokładniej przewidzieć, jak dobrze możecie lubić te słuchawki po przeczytaniu mojej recenzji. Wiem, że kupiłem wiele słuchawek w przeszłości w oparciu wyłącznie o recenzje rave i żałowałem, że kupiłem więcej niż 70% z nich lub tak. Tam jest zawsze coś który pewny słuchawki który jest wielkim no-no ja szczególnie w długim okresie czasu który te recenzenci miewają skłonność przegapić dalej. Mogę podać kilka przykładów słuchawek, które mi się nie podobają i podać kilka notatek na temat tego, dlaczego mi się nie podobały. Oto kilka przykładów:

DT880-250 Mids too recessed, Bright highhs, suchy i sterylny dźwięk. Mogą brzmieć dobrze z pewnymi kombinacjami źródło/amp, więc nie zrezygnowałem z nich całkowicie. AKG K701 - Nienaturalne połowy. Brzmiały jak słuchanie muzyki przez plastikową rurę lub muszlę. Jasne wysokie tony, ale suche i pozbawione rozpadu i powietrza. Przereklamowane. Nadal czekają na powtórną rewizję, jeśli kiedykolwiek będzie, ponieważ są obiecujące w innych aspektach. Ultrasone Proline 750 - Zwykły dźwięk, który nie jest wart więcej niż cena na ulicy.

Niektóre z puszek, które lubię

Sennheiser HD600 Dobrze zbalansowane słuchawki, które brzmią ładnie z wielu gatunków, gdy są podłączone do przyzwoitego wzmacniacza z dobrą synergią z nimi. Poprawiają się bardziej dzięki lepszym źródłom i wzmacniaczom. Jedyną wadą jest to, że pady stają się płaskie i trzeba je wymieniać co 6 miesięcy do roku, jeśli chce się zachować wspaniały dźwięk. Podkładki to około $60 Yikes. Sennheiser HD650 lubię je prawie tak samo jak hd600 i brzmią bardziej wciągająco z rockiem i popem niż 600 dla mnie. Ta sama słabość z padami. Beyerdynamic DT250-250ohms Najbardziej neutralnie brzmiące zamknięte słuchawki, jakie słyszałem. Brak im najwyższej dynamiki, ale jest to niewielka wada na ich poziomie cenowym około 200 dolarów Sennheiser HD280Pro Nice o wartości 99 dolarów, bez wystawania częstotliwości w stosunku do innych. Lekko basowe i miękkie w wysokich tonach, ale w sumie są nadal bardzo neutralną zamkniętą puszką mimo tych głupot.

Mogę mówić więcej o różnych sygnaturach dźwiękowych, które mi się podobają i nie podobają, ale jeśli to zrobię, to będzie to jedna z wielu długich recenzji, które nie będą miały prawie nic wspólnego ze słuchawkami Audio Technica, o których mam zamiar mówić. Tak czy inaczej, postaram się, żeby była krótka. Największą usterką pochodzącą z każdej słuchawki jest nienaturalnie brzmiący środek pasma. Słuchawki zazwyczaj źle przechodzą z zakresu średnich do wysokich częstotliwości, ponieważ tak naprawdę nie ma jeszcze żadnego ustalonego standardu w tym, jak słuchawki powinny mierzyć w tej części widma. Standard pomiaru i strojenia słuchawek nie jest tak dobrze ugruntowane, jak głośniki pomiarowe w tym czasie, chociaż przemysł jest obecnie bardzo aktywny w coraz to rzeczy dowiedzieć się. Są to zdecydowanie ekscytujące czasy ... Aby myśleć, tylko w zeszłym roku byłem już traci nadzieję, próbując znaleźć słuchawki, które brzmiały co najmniej naturalnie zrównoważony, ponieważ wszystkie te modele odniesienia w przeszłości po prostu mają tendencję do uzyskania dźwięku źle dużo czasu.

Jeśli chodzi o moje preferencje muzyczne, możesz się zastanawiać, jaką muzykę gram na tych puszkach. Słucham wszystkich gatunków muzyki i staram się odkrywać nieznane tak bardzo, jak to tylko możliwe. Mam tendencję do grawitacji w kierunku zespołów, których dorastałem, takich jak Depeche Mode, New Order, The Smiths i innych new wave/post punk, ale nigdy się do tego nie ograniczam i słucham dużo Jazzu, trochę klasyki, trochę awangardowych rzeczy i dużo muzyki, która powstała przed moimi czasami, a także dzisiejszego świeżego, nowego plonu indie rocka. Myślę, że wystarczająco dużo mówiliśmy o mnie i moich preferencjach, więc zacznijmy mówić o tych słuchawkach Audio Technica, które tu mamy.