ul. Tarnowska 2, 00-965 Warszawa 505-584-458 kontakt@norbu.pl

The J88 by JBL

J88 przez JBL, a może powinienem powiedzieć JBL J88 przez Harmana. Jest wiele w tym zdaniu, jeśli uważnie przeczytasz. Harman to w zasadzie Harman Kardon, jeśli nie jesteście jeszcze z tym zaznajomieni i w taki czy inny sposób jesteście odpowiedzialni za AKG. Teraz uwielbiam głównie moje rzeczy z AKG, a moje K501 i K550 są jednymi z moich ulubionych codziennych puszek do słuchania, a Harman Kardon CL, który przejrzeliśmy kilka tygodni temu, był bardzo przyzwoicie wyglądającą słuchawką z klasą. JBL z drugiej strony spróbowałem może 4 lata temu z ich referencyjnymi puszkami serii 5 NC i szczerze mówiąc nie podobały mi się one ani w dźwięku, ani w realizacji. NC była zewnętrzną, przypominającą cegiełkę miniaturową maszyną do dializy nerek, a douszna konstrukcja przypominała raczej eksperta od origami próbującego zrobić z moich uszu brzydkiego łabędzia.

To już ostatni raz, kiedy JBL miał jakikolwiek kontakt, aż do momentu, kiedy kilka tygodni temu pojawiła się nowa linia "J", a ja sam wylądowałem na szczycie linii J88, w biało-pomarańczowej wersji. Cóż, jest J88i z mikrofonem w linii, ale szczerze mówiąc nigdy nie używałem mikrofonu do żadnej z moich puszek, więc nie ma różnicy. Pokaż mi słuchawkę z inline Angry Birds i może się nie zgodzę, ale do tego czasu jego prosty, płaski kabel przez całą drogę.

Powiedziałam, że uderzające, prawda? Yup J88 ma kilka ładnych kombinacji kolorystycznych w kolorze srebrnym i czarnym, ale biały i pomarańczowy po prostu poczułem się lepiej podczas sesji zdjęciowej. Na pewno jest to akcent Beats/pop-culture (wstawić tu pamięć kulturową do wyboru), ale szczerze mówiąc jestem w białym trybie późno i wygląda to całkiem fajnie. Bardziej zabawne niż te czarne i srebrne na pewno i myślę, że pokolenie, cokolwiek w dzisiejszych czasach jest odważniejsze od mojego w wyborze kolorów, więc jeśli nie możesz ich pokonać, dołącz do nich, eh?

Z pewnością jest wyposażony w kilka "zabawnych" dodatków, które jak sądzę za cenę 140$ lub 6,69k, co czyni go dość dobrym dla początkującego headphile'a, takich jak odłączany, pojedynczy, zakończony płaskim kablem 3,5mm, który nie ma prawie żadnej pamięci, klips do klapy na kabel i sprytnie wyściełana miękka torba do przenoszenia w dość dużym pudełku, które mógłbym dodać. Duże pudełko jest tak małe, jak to tylko możliwe, ponieważ same puszki nie są w żaden sposób małe ani składane. Są to słuchawki wielkości M50 z dość głęboką wyściółką i wykończone w twardej plastikowej formie z metalowymi płytami miseczkowymi. Plecionka na kubek i pałąk na głowę jest akcentowana w pomarańczowym wykończeniu z tworzywa sztucznego głównie w kolorze białym, a pałeczki w srebrnym lub metalowym wykończeniu. Dajcie mu potrząsnąć i robi trochę hałasu - nie jest to najbardziej kompaktowe wykończenie, ale jest na tyle elastyczne, że wydaje mi się, że może wytrzymać dość solidne uderzenie na zewnątrz i nadal dobrze grać.

Na głowie jest dość wygodne dopasowanie, nie ma żadnych problemów z rozmiarami i słodkimi plamkami z tymi dużymi nakładkami na uszy, więc headsup stary JBL Reference użytkowników folder origami opuścił budynek - jest to znacznie łagodniejsze i troskliwe doświadczenie na szczęście. Dla zamkniętej słuchawki ma dość niski poziom izolacji pod względem przecieków i szumów tła. Ciśnienie jest mniej więcej średnie, choć mocowanie może być mocniejsze. Gdybym mógł ją złożyć, myślę, że byłoby to trochę więcej wygranej w podróży, ale ponieważ tak jest, czuję, że jest trochę na dużej stronie. Powiedziawszy to czułem, że dopasowanie jest ponadprzeciętne dla przenośnych puszek obwodowych, a kabel ma prawie zerową pamięć, co czyni go ładnie czystym i szybkim plug and play setem puszek w porównaniu do większości fiddly cheesewire'owych kabli od droższych konkurentów.

Przy 32ohms oznacza to, że J88 jest dość łatwą słuchawką do prowadzenia również i czy mały lampowy wzmacniacz lub SS lub ipod niewzmocniony nie miałem zbyt niepokojącego wrażenia, że JBL J88 będzie zbyt obciążający, więc udowodnił, że ma dużą moc przy około 60% głośności na ipod 7 Gen Classic i mniej niż 9pm na PA-10.1D Trends puli głośności. Dla wszystkich oprócz najsłabszych z DAP-ów naprawdę nie jest konieczne wzmacnianie tych puszek, chyba że dąży się do niewielkiej zmiany dynamiki lub naprawdę testuje się 50mm przetworniki do granic możliwości.

Przejdźcie do następnej strony po wrażenia dźwiękowe....